Samochód na akumulator dla dziecka – jaki wybrać?

1 min czytania

W ostatnich latach samochód na akumulator dla dzieci to jedna z ulubionych i najchętniej kupowanych przez rodziców zabawek. Powodem jej niegasnącej popularności jest na pewno fakt, że mały człowiek marzy o tym, by zasiąść za kierownicą prawdziwego auta oraz samodzielnie je prowadzić, niczym dorośli. Nie bez znaczenia jest również fakt, że poza dziecięcą frajdą, prowadzenie takiego pojazdu niesie ze sobą także korzyści edukacyjne. Szeroka gama dostępnych na rynku wariantów sprawi, że znajdzie się idealny model dla przyszłego rajdowca, jak i lubującej się w różu bizneswoman.

Jaki samochód na akumulator wybrać?

Decydując się na zakup auta na akumulator warto wziąć pod uwagę przede wszystkim takie parametry jak: wiek, wzrost oraz wagę dziecka. Standardowo pojazdy akumulatorowe anatomicznie przystosowane są dla dzieci powyżej 3-go roku życia, ale znajdą się również modele dla młodszych pociech. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo podczas zabawy, koniecznym jest, aby zamontowane w aucie siedzenia były odpowiednio wyprofilowane oraz obowiązkowo posiadły szelki zabezpieczające. Do zestawu często dołączony jest pilot do zdalnego sterowania pojazdem, który daje rodzicowi nie tylko radość ze wspólnej zabawy, ale przede wszystkim pomaga zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo oraz kontrolę. Prócz względów bezpieczeństwa ważne są też kwestie techniczne dotyczące akumulatorów zamontowanych w autku. Oczywiście im większa pojemność, tym dłuższa żywotność pojazdu na jednym ładowaniu, a większe napięcie znacząco wpłynie na prędkość zabawki. Obojętnie jaki rodzaj zasilania zostanie zastosowany w pojeździe, na pewno producenci dopilnują, by było ono całkowicie dla dziecka bezpieczne.

Jakie są rodzaje samochodów na akumulator?

Wybór spośród dostępnych pojazdów, będących na licencjach najpopularniejszych marek takich jak: BMW, Mercedes, JEEP czy Land Rover powinien być prosty. Jednak i w tym przypadku modele mogą być projektowane na dwa sposoby. Mowa tu o samochodach jednoosobowych i dwuosobowych. Czym się różnią?

  • Samochody jednoosobowe to jedne z najpopularniejszy samochodów na akumulator dla dzieci. Przeznaczone tylko dla jednego kierowcy, dzięki mniejszemu obciążeniu mogą rozwijać większe prędkości, nawet do 15 km/h. Zwykle zasilane są akumulatorem 12 V.
  • Samochody dwuosobowe dobrze sprawdzą się jako prezent dla rodzeństwa. Zwykle są to autka masywniejsze, które udźwigną większy ciężar pasażerów. Posiadają najczęściej dwa akumulatory, które wystarczą na dłuższe użytkowanie oraz rozpędzą się do 5 km/h.

Bez względu na to na jaki model padnie wybór, jedno jest pewne, że zabawka ta pozwoli dziecku czerpać radość z pełni samodzielnej jazdy, a także z czasu spędzonego z rodzicem. Będzie to również ciekawa alternatywa do eksplorowania okolicy w parkach, alejkach czy na działce.